Audi Q2 Yeni Suv Yollara Çıkıyor

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 858

Audi Q2 modeliyle SUV modasına aya uydurdu. Hemen hemen her markada artık bu sınıftan otomobil görüyoruz. Türk insanı yapısal anlamda geniş aileli olmasının da etkisiyle bu kategorideki araçlara daha sempatik yaklaşıyor. Bunu fark eden otomobil devleri de bu sınıfta adımlar atıyor. Bunun son örneğini Cenevre Otomobil Fuarında Audi tarafından gördük işte Audi’nin yeni SUV’u Q2..

1.4 benzinli ve 2.0 dizel motor seçeneği ile karşımıza çıkan Audi Q2 fuardaki katılımcıların beğenisini kazanmayı başardı. Öncelikle belirtmek isterim ki ızgara yapısı oldukça değişik ve hoş olmuş. Araçtaa kullanılan LED farlar, büyük hava girişleri ve tampon korumaları araca agresif bir görüntü aşılamış.

Audi Q2 İç Yapısı

Audi Q2

Audi Q2

İçide oldukça şirin duruyor, nedendir bilmem ama ilk görüşümde aklıma Mini Couper geldi. Tabi ki bire bir aynı değil, Audi’nin kendine has o özel tasarım kokusunu alsanız da mini couper’daki şirinliği ben bu araçta da gördüm. Bunun dışında Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu büyük bir bilgi eğlence ekranı, 750 watt çıkış gücüne sahip 14 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi yer alıyor.

Aracın satış fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bir bilgi alamasak ta, gelişmeler her zamanki gibi yine burada olacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir