Google sürücüsüz otomobili son durumu

Merak Edilenler Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 674

Google’ın mazisini hepimiz az çok biliriz aslında. Google isimli bir arama motoruyla çıktıkları yola bugün teknoloji alanında el atmadıkları alan kalmadı. Ve işte google’ın son bombası Sürücüsüz otomobil!

Şarjı kablosuz olacak!

Fortune’da yer alan bilgilere bakılırsa Google’ın ana şirketi Alphabet, elektrikli sürücüsüz otomobilleri için en az 2 kablosuz şarj sistemi üzerine testler gerçekleştiriyor. Fortune, bu bilgileri doğrulatmak istese de Google’dan konu hakkında bir cevap gelmiş değil. Google’ın bu konuda Hevo Power ve Momentum Dynamics ile ortak çalışmalar yürüttüğü FCC (U.S. Federal Communications Commission) raporlarında ortaya çıkmış.

Örneğin Hevo Power, yıllardır kablosuz şarj teknolojileri üzerine çalışmalar yürütüyor. Elektrikli bir araba, şarj istasyonunun yer aldığı plakanın üzerinde park ediyor ve bu esnada şarj olmaya başlıyor. Aynı zamanda firmanın sunduğu bir yazılım da var. Böylelikle kusursuz bir işleyiş amaçlanıyor.

1. Güç istasyonu

2. Kablosuz alıcı

3. Mobil uygulama

Aynı şekilde Momentum Dynamics firması da otomobiller ve taşımacılık sektörü için kablosuz şarj üzerine çözümler üretiyor ve tıpkı Hevo Power gibi bu firma da Google’ın elektrikli otomobillerinde tamamlayıcı roller üstlenebilir.

Google’ın sürücüsüz otomobillerinin 2020 yılından itibaren yollarda olması bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir