İşte Yeni Renault : Alaskan !

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 1.803

Ürün yelpazesini genişleten ve bir birinden güzel tasarımlarla yenilenen Renault’un son bombası Renault Alaska! Pick-Op olan bu otomobil, Renaut’un bu sınıfta tek otomobili. Daha önce Datcia Pick-Up satışını yapan firma Renault logosuyla ilk pick-up’ını piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Renault Alaskan

1 ton taşıma kapasiteli Renault Alaskan’ın tantımında konuşan Renault H.Ticari Araç Direktörü Gupta Ashwani yeni pick-up’ın ticari ve bireysel müşterilerin gereksinimlerini karşılayacağını kaydetti. Alaskan konseptte mevcut Master serisinde kullanılan 4 silindirli Twin turbo dizel motor kullanıldığını kaydeden Ashwani seri üretim modellerde güçlü ve ekonomik motorların yer alacağını, K.Amerika pazarına girmeyeceklerini ifade etti

Renault Alaskan Özellikleri

21 inçlik jantlar ile tanıtılan Renault Alaskan Konsept,led teknolojili far sistemine sahip.Nissan Navara ile benzer özellikler gösteren Renault Alaskan Konsept,dört silindirli turbo dizel motor ile gelecek. Dağbisikleti, kamp malzemeleri,sörf tahtaları gibi materyllerin sığdırılabildiği bir depolama alanına sahip olan Renault Alaskan Konsept,üretim versiyonuna da ilham kaynağı olacak.1000 kg taşıma kapasitesine sahip olacak olan üretim versiyonu,yılın ilk yarısında satışa sunulacak.

Arkada kamera var.
Renault, Alaskan’ın arkasına yerleştirilen eşyaların rahat izlenebilmesi için aracın kasasını gösteren kameralar kullanacak.

 

Bagajı oldukça geniş, kameralı

İçi göz kamaştırıyor.

İç kısmı geniş hacmiyle dikkat çekiyor. Renault’un Kadjar’dan itibaren kullanımına başladığı Rlink 2 sistemi bu araçta da opsiyonel olarak görebileceğiz.

Alaskan İç Tasarımı

Alaskan İç Tasarımı

DUSTER’IN KARDEŞİ SAYILIR

Bu araçlardan ilki ülkemizin de en çok tercih edilen modellerinden olan Duster baz alınarak üretilen “Oroch” iken, asıl iş yükünü “Alaskan” isimli bir tonluk araç taşıyacak. Paris’te yapılan ön gösterimle tüm dünyaya tanıtılan Alaskan, 2016 yılının ilk yarısında yollarda olacak.

2016’DA ÜLKEMİZ PAZARINA SUNULACAK
2016 yılı içinde yollara çıkması beklenen aracı satış fiyatı tam olarak bilinmiyor.

Renault Alaskan Tanıtımı yapıldı!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir