Jaguar SUV’u F-PACE Yollarda

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 608

Jaguar SUV ‘daki tercih edilme oranını göz önüne alarak ilk SUV modeli olan Jaguar F-PACE ‘i çıkardı. Genleri itibariyle Jaguar’ın spor havasını taşıyan bu otomobil “kırmızı” rengiyle tüm gözleri üzerine toplamayı başardı.  Aslında Jaguar denince aklımıza spor ve yere basık bir araç gelir. Ama firmada’da Suv’daki modaya uyarak ilk tasarımını çıkardı.

Jaguar’ın ilk SUV modeli F-PACE, Audi, BMW ve Porsche’nin rakip SUV’larından 10 yıl sonra pazara giriş yaptı. Fakat bu gecikme kimin umurunda, SUV satışları tüm dünyada beklenmedik şekilde artmaya devam ediyor ve inanmayacaksınız ama Jaguar’ın kendi adası İngiltere’de daha F-PACE yollara çıkmadan tam 2,500 adet satış yapılmış.

Yerden yüksek liği tamına 213mm ve bu rakam efsane off-road modeli Land Rover Discovery Sport ile aynı. Dolayısıyla o, sizi kötü havalarda dağ başındaki evinize götürebilecek kadar bir Land Rover ama aynı zamanda şehirde kullandığınızda tüm gözlerin üzerinizde olmasını da sağlayan çok seksi bir Jaguar.

Porsche Macan’dan Daha Büyük!

Yeni Jaguar F-PACE rakibi Porsche Macan’dan daha büyük ve elbette ağabey Cayenne’den daha küçük boyutlarda. Aynı zamanda %80’i alüminyum olan yapısından dolayı Macan’dan yaklaşık 100kg daha hafif.

Ayrıca P-PACE’in içi de gayet geniş. Bunun ana sebebi tasarımından gelen uzun dingil mesafesi. Bu da benim boyumda (190cm) üç yetişkinin arka koltuklarda rahatça oturabilmesini sağlıyor.

 Porshe SUV ne kadar ?

83bin € dan başlıyan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir