Kia Niro Crossover’ı Hibrit Teknolojisiyle Geldi

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 687

Kia Niro; Korelilerin Crossover’ının dedikodularını bir süredir alıyorduk ama araç üzerinde netleşen bir durum olmadığından sizlere bilgi aktarmamıştır. Cenevre Otomobil fuarının açılmasıyla birlikte araç üzerinde bir takım bilgilere ulaştık bununda her zamanki gibi sizinle paylaşmak istedik.

Aslında Kira Niro’ya yabancı değiliz. Bu araçla ilk tanışmamız 2013 yılında olmuştu. Aradan geçen zamanda günümüz şartlarıyla ve teknolojileriyle uym sağlayan Yeni Kia Niro sınıfının en sessiz aracı olmaya aday.

kia-niro

Kia Rioyla SUV sınıfına başlangıç yapan Kia firması araçta kullandığı büyük ızgaralar, led farlarla farklı bir tasarım ortaya çıkarmış.Kia’nın yeni modeli Niro’da 43 hp güce sahip olan elektrikli motor ve 103 hp güç üreten 1.6 litrelik GDi benzinli motorlar yer alıyor.Toplamda 146 hp güç üreten yeni Kia Niro’da yer alan 1.6 litrelik benzinli motor turbo beslemesi güç verimini tam anlamıyla sunuyor.Yeni Kia Niro’nun hibrit olması emisyon değerlerini ve yakıt tüketimini de oldukça olumlu etkiliyor. Kilometrede 89 gram karbondioksit salınımı yapan yeni Kia Niro 100 kilometre ortalama kullanımda 3.9 litre yakıt tüketimi sunuyor.
kiaic

İç tasarımıda oldukça hoş görünüyor. 7 inçlik dokunmatik ekran da Apple CarPlay ve Android Auto desteğini sunarken, Eco-DAS adlı sürüş asistan sistemiyle teknolojiyi güvenlikle buluşturacak. Geniş iç hacmi de insanı ferah bir yapıya bürüyor.

Araç ne zaman yollara çıkacak şu anlık bet bir bilgi yok.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir