Lada Vesta ne kadar, Türkiye’ye ne zaman gelecek ?

Genel Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 1.385

Lada Vesta.. Türkiye’nin şu an tabiliri caizse “4 gözle” beklediği otomobil. Türkiye’deki otomobil vergilerinde uygulanan inanılmaz vergiler nedeniyle sıfır araç fiyatlarında yüksek rakamların yanı sıra ikinci el araçlarda da etkisini gösteriyor. Lada Vesta hakkında kulaklarımıza gelen dedikodular nedeniyle de gözümüzü ona dikmiş bulunuyoruz. Peki Lada Vesta’nın satış fiyatı gerçekten söylenildiği gibi mi teknik özellikleri nedir, bu aracı beklemeye/almaya değer mi ?

Fiyatı 6100 Dolar!

Evet, inanılmaz ama gerçek satış rakamı 6100 $. Ama Türkiye’deki satış fiyatları 24000-25000 aralığında olmasını bekliyoruz. Yalnız araç şu an resmi olarak seri üretime henüz geçmedi, dolayısıyla ülkemizde şu anlık satışı pek mümkün gözükmyor. Firma resmi olarak seri üretime geçebilmek adına 76,6 Milyon Dolar yatırım yaptığını bildirdi.

Teknik Özellikleri Nelerdir ?

Lada Vesta

Lada Vesta

Kulağımıza gelen dedikodulara göre tüm koltuklarda, camlarda ve aynalarda ısıtma sistemi bulunacağı yönünde. Orta konsolda 7 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bluetooth, USB ve AUX bağlantıları mevcut. Ayrıca Bluetooh bağlantısı yardımıyla da telefonunuzu bağlayıp, kullanabileceksiniz. Ama en çok göze batan özelliği ise ERA-GLONASS sistemi. Yani bizim anlayacağımız dilde S.O.S! Diyelimki bir kazaya karıştınız. Bu sistem aracın hasar oranını ve aciliyetin servise sizin bulunduğunuz koordinatlarla birlikte bildirilerek size en kısa sürede yardım gelmesini sağlıyor. Aracın güç kaynakları çalışmıyor olsa bile bu sistemin çalışmaya devam etmesi oldukça avantajlı

Dış Görünümü Nasıl ?

vesta_dis
Dış görüntüsü itibariyle Renault’un Datcia Duster’a benzer bir görünümü var. Dış görünümü de oldukça esnek ve göz alıcı olduğu söyleyebiliriz. Araç; yaklaşık 4.4 m uzunluğa, 1.8 m genişliğe ve 1.5 m yüksekliğe sahip. Jantların büyüklüğü ise 16 inç olarak biliniyor. 5 kademeli manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzıman seçenekleri bulunuyor.
Lada Vesta Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?
Yukarıda da bildirdiğimiz gibi henüz seri üretime geçmediğinden şu tarih denilebilecek çok net bir tarihi yok. Fakat aldığımız duyumlara göre 2016 Mart ayında olması bekleniyor. Her kesin beklediği bu otomobil Türkiye-Rusya arasındaki gerginliğe takılıp sorun çıkaracak mı meçhul olsa da yine de çok büyük bir kitle bekliyor bu aracı

Ayrıntılı bilgileri buraya tıklayarak Lada’nın Türkiye sayfasından alabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir