Mercedes Pikap ‘lanıyor; Concept X-Class

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 644

Mercedes Pikap sersine giriş yapıyor. Ünlü otomobil firması Renault-Nissan ortaklığı ile yaptığı iş birliği ürünü olarak pikap sekmentine SUV & Pikap karışımı gösterişli bir araçla giriş yapmaya hazırlanıyor ; Concept X-Class

Mercedes-Benz orta boy pikap segmentinde bir lüks alternatif boşluğu gördü ve bunu geleneksel kamyonet pratikliği ile Mercedes’in lüks mirasını harmanlayan Concept X-Class ile doldurmaya hazırlanıyor. . Bir versiyon taşıtın stilini vurgularken diğeri off-road yeteneklerine odaklanıyor. Konseptin üretim versiyonu ise Avrupa’da 2017 yılının sonunda çıkacak. Mercedes fazla teknik detay vermese de taşıtın temel mimarisinin Nissan Navara’dan ve Renault’un yollara çıkarmaya hazırlandığı ALASKAN’dan geldiği biliniyor. Konseptte dizel V6 motor ve 4Matic dört çekişli sürüş sistemi, off-road ara şanzıman ve her iki aks için diferansiyel kilitleri bulunuyor. Kamyonet 1.1 ton taşıma kapasitesine ve 3.5 ton çekme kapasitesine sahip. Aile kullanımı için de uygun kamyonette güvenliğe özel önem verilmiş, taşıt en yeni sürüş yardım sistemleri ve sensörlerle donatılmış.

İşi bambaşka :

3039949878-mercedes-concept-x-class-yeni-detayli-resim-galerisi

İçeride Nappa deri, cilalı ahşap ve parlak alüminyum gibi üst kalite materyaller kullanılmış. Multimedya sistemi orta konsolda yukarıda yer alıyor, konsoldaki çok fonksiyonlu dokunmatik ped ile sistem kontrol edilebiliyor. X-Class bağlantı teknolojileri ile de dikkat çekiyor. Araç içi SIM kartlı iletişim modülü sayesinde kapamlı “Mercedes me connect” hizmetlerinden faydalanılabilecek.

Concept X-Class 2017’de yollara düşecek ve henüz fiyatı netleşmedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir