Plakam düştü diye üzülmeden önce bunları yapın

Merak Edilenler Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 818

Plakam düştü diye dert etmeden hemen bunları yapın! Nitekim bunu önceden ilgili birimlere haber vermezseniz başınıza gelebilecek sorunlara çanak tutmuş olursunuz. Kaybolan ya da çalınan plakanız art niyetli kişilerin kullanımına geçtiğinde istenmeyen olaylarla karşılaşmamanız için bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Plakanız düşünce yapmanız gereken en önemli şey yeni plaka çıkarmak. Aracınızın üzerinde onu görmediğinizde “geri gelir mi, bulabilir miyim” diye düşünmek yerine yeni plaka çıkarmanız gereklidir.

Plakam değişir mi ?

Plaka çıkarma başvurusu yapılmadan önce kafaya takılan en önemli soru budur “Acaba plakam değişecek mi “ Hiç endişelenmeyin çünkü plakanız değişmeyecek. Yaptığınız bu başvuruyla birlikte aynı plakayı kullanmaya devam edeceksiniz ve gelecekte başınıza gelebilecek felaketlerden kendinizi kurtarmış olacaksınız.

Plaka yenilemek için nereye başvurmalıyız

Bulunduğunuz il ya da ilçenin Trafik Müdürlüğü bu konuda size yardımcı olacaktır. Tavsiyemiz işlemlerinizi daha hızlı yürümesi ve beklemeniz için randevu almanızdır. Her ilin sitesinde bu işlemin yapılabilmesi için randevu linki mevcut, buradan randevu alırsanız işlemleriniz hızlı bir şekilde yürüyecektir.

Başvuru sırasında istenilen evraklar nelerdir

  • Ruhsat Fotokopisi
  • Kimlik Fotokopisi
  • Plakanızı kaybettiğinize dair dilekçe

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir