Renault Alpine Göz Kamaştırarak Tekrar Sahneye Çıkıyor

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 784

Renault Alpine olarak birleşik ama aslında Alpine eskiden yarış arabalarını üreten bir otomobil firmasıydı. Yıllar sonra Alpine Vision Concept olarak Renault’un çalışmalarıyla geri dönüyor. Monte Carlo’da düzenlenen özel bir etkinlikte üzerindeki örtüyü indirerek gün yüzüne çıktı. Zarafet, özgünlük ve çevikliği üzerinde barındırıyor. Sanki yine bir yarış otomobili izlenimleri taşısa da bu araç tamamen otomobil severlerin huzurunda. Ortadan motorlu, 2 kapılı harika bir görünüme sahip olan Renault Alpine şimdiden bizleri heyecanlandırmaya başladı.

 

Renault Alpine

Renault Alpine Görsel Güzellik

Renault Alpine Teknik Özellikleri :

Teknik rakamları konusunda şu an net olarak açıklamalar yapılmasa da araç hakkında küçükte olsa detaylar verildi. Resmi açıklamalar yapılınca sizlere yine buradan bilgilendireceğiz. Öncelikli olarak araç takribi 1100 KG civarında.Büyüleyici bir performansı var. 100 KM’yi 4,5 saniyeden daha kısa sürede alabiliyor.

Renault Alpine İç Tasarımı

Renault Alpine İç Tasarımı

Sürücünün hemen önünde TFT (İnce Filmli Transistör) ismi verilen bir ekran var.İçerisinde dikkati dağıtmamak adına çok fazla düğme yok, bu açıdan sade olduğunu söyleyebiliriz.Göğüs kısmında ise karbol,aleminyum ve deri malzemeler bir arada kullanılarak çok şık bir görünüm elde edilmiş. Ayrıca çanak şeklindeki koltuklar spor modunun aktif edilmesi durumunda aracın tepkileriyle orantılı bir sürüş keyfi yaşamanıza neden olabiliyor.

renault-alpine-direksiyon

İki pedal ile birlikte alüminyum ayak dayanağı Alp dağlarının zirvelerini çağrıştıran üç adet üçgen form oluşturuyor. Üç kollu direksiyon simidi de alüminyumdan yapılmış, üst dikişli ve siyah deri kaplamış.. Etrafında vites değiştirme kulakçıklarının olduğuı direksiyon simidinde bir de ‘Sport’ düğmesi bulunuyor. Ama düğmeler Alpine mavisi arka aydınlatmaya sahip; bunlar aynı zamanda havalandırma menfezlerinin orta kısımlarını da aydınlatma görevi üstleniyor. Orta konsol ise deri döşemeli alüminyum bir yapının üzerinde yükseliyor. Bir uçak kokpitinden ipuçlarını bünyesinde barındıran bu konsol kabin içerisinde adeta havada süzülüyormuşçasına bir izlenim veriyor.

Kullanılacak motor konusunda iste resmi bir bilgi yok. Fakat öngörülr Clio ares’te kullanına 1,6 motorun olacağı yönünde.Motorunda 250-300 beygirlik değişken bir güç yaratması beklenmekte.7 vitesli çift kavramalı şanzımanın bulunacağını bildire yetkililer tanıtılan aracın final versiyonuna kıyasla şimdilik %80’ini oluştuğunu ve çalışmaların hızla devam ettiğini bildirdiler. Aracın nihai versiyonu ise bu sene sonunda karşımıza çıkacak.Renault, Alpine markasını diriltme projesi kapsamında 2017’nin ikinci çeyreğinde bir SUV modeli de tanıtacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir