Hyundai Ioniq; Teknoloji harikası geliyor

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 924

Hyundai Ioniq için kullandığımız teknoloji harikası terimini abartılı bulabilirsiniz. Ama bu yazımızı okuduktan sonra biliyoruz ki sizde bizimle aynı düşüncede olacaksınız. Son dönemdeki teknolojik hamleleriyle dikkat çeken Hyundai en yeni hybrid tasarımına sahibi IONIQ’i gün yüzüne çıkardı.

 

 

 

 

 

 

Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ

IONIQ’in lansmanı Hyundai tarafından Güney Kore’de yapıldı.Hyundai IONIQ ‘in kendini diğer benzer araçlarda ayıran en önemli özelliği ise buracın elektrikli, plug-in benzinli hybrid ve elektrikli hybrid (HEV) motorunu tek bir gövde üzerinde bulunduruyor olması.

Hyundai Ioniq Dış Tasarımı: Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi oldukça şık, göz alıcı bir tasarımı var.Sanki biraz Coupe bir araç izlenimi yaratsa da aslında aracın iç hacmi oldukça geniş.

Hyundai Ioniq İç Tasarımı : Aracın beni en çok cezbeden yeri içi oldu aslında.

Hyundai Ioniq İç Tarımı

Hyundai Ioniq İç Tarımı

Teknoloji iddialarını doğrularcasına oldukça artan akıllı telefon kullanımına kolaylık sağlayan atering, Apple CarPlay ve Android Auto dahil olmak üzere bir çok gelişmiş konfor, rahatlık, güvenlik bağlantı özelliklerini bir arada sunuyor.Orta alanda 7 inç boyutunda Hybrid teknolojisinin teknik verilerini takip ediyor; aynı zamanda da bu ekranı multimedia sistemi olarak kullanıyorsunuz.

Hyundai Ioniq Teknik Özellikleri :

Motor & Vites Kutusu : Hyundai Ioniq yeni geliştirilmiş olan 1.6 GDI, dört silindirli Kappa benzinli motorla geliyor. Ama bu benzinli motora ek olarak son teknoloji Lityum-İyon Polimer pil ile beslenen 43 beygirlik bir elektrik motoru daha mevcut. Her iki motorun birleşmesiyle toplam 141 beygir güç üreten Hyundai IONIQ, 265 Nm maksimum tork değerine de ulaşabiliyor. Yeni geliştirilen çift kavramalı 6 ileri DCT şanzımanla geleck olan otomobil, oldukça iyi bir yakıt ekonomisi sağlarken aynı zamanda keyifli ve konforlu bir sürüş vaad ediyor.

Araçtaki diğer özelliklere gelecek olursak, Arka Çapraz Trafik Uyarısı ve Acil Fren, Şerit Takip/Ayrılış Uyarı ve Kör Nokta Algılama sistemleriyle herhangi bir olası kazayı önlemek için kullanıcısına yardımcı olabilmek adına elinden geleni yapıyor.Otomobilde bulunan ECO-DAS (Çevre Sürüş Asistanı Sistemi) sayesinde mümkün olduğunca verimli bir kullanım sunulmasına yardımcı oluyor. ECO-DAS uydu navigasyon sistemi ve mevcut trafik düzeyleri belirlenen sürüş güzergahını değerlendirerek yakıt tüketiminin minimum seviyede gerçekleşmesine neden oluyor.

Cenevre Otomobil Fuarında tanıtımı yapıldıktan sonra 2016’nın 2. yarısından sonra avrupa pazarına açılacak. Fiyat yetkililer tarafından açıklanması da bir gelişme olduğu anda her zamanki gibi Otodur.Com’dan duyacaksınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir