Toyata’nın yeni Crossover ı : Toyota C-HR

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 829

Toyota C-HR Toyata’nın Crossover sınıfındaki son atılımı. Geçen yıl Paris Otomobil fuarında ilk görüntülerini otomobil severlere vermişti. Büyük beğeni toplayan bu aracı araştırmak için kullanıcılar büyük gayretler içinde olsa da şimdiye kadar araç hakkında çok detay bilgilere ne yazık ki ulaşamadı. Toyota C-HR  hakkında bir takım yeni gelişmeler var, bizlerde sizleri bu gelişmelerden haberdar etmek istedik. Aslına bakarsanız teknik bir açıklama yapılmadı ama yapılan tek açıklama bizi en sevinderini cinsten Toyota C-HR Türkiye’de üretilecek!

Tam detaylarına Cenevre otomobil fuarında ulaşacağımız bu  araç için öncelikle şunu söylememiz gerekir ki tasarımı gerçekten çok hoş. Şüphesiz ki C segmentine farklı bir bakış getirecek. Buraya gelen en son Kadjar atılımından sonra kullanıcıların bu araç üzerindeki tepkisini merakla bekliyoruz. aracın 4*4 modeli kaçınılmaz seçenek olarak karşımıza çıkacak gibi.

Güncelleme : 02.03.201

Hepimizin bildiği gibi Cenevre Otomobil Fuarı açıldı. Bende sizi Toyota C-HR ‘yi ilk tanıttığımda henüz detay alamadığımızı ve Cenevre Otomobil Fuarındaki bu araç hakkında detay bilgi aktarınca sizlere paylaşacağımı bildirmiştim. Fuarın açılmasıyla aracın teknik özellikleri hakkında öğrendiklerimi paylaşmak istedim.

Öncelikle hepimizin beklediği motor seçeneklerine gelelim. 1,2 LT Turbo benzinli motorunun dışında daha önce size söylediğim gibi Hybrid motoru da mevcut. Hybrid motor 1,8 LT. 1,2LT’lik motorun 6 ileri manuel ve CVT otomotik vites seçenekleri var.CVT şanzıman 4×2 ve 4×4 versiyonlarda da yer alacak.

1.8 litrelik yeni hibrit motor ise ürettiği 122 HP güç ünitesi ile daha yüksek performans ve verimlilik elde ediyor. Toyota’nın son jenerasyon hibrit teknolojisi sayesinde Toyota C-HR, 90 g/km emisyonuyla rakipsiz olmayı başaracak gibi.

Şimdilik gelişmeler bunlar, rakamlar ve hacimsel boyutlar hakkında ulaşacağım bilgileri yine size buradan aktaracağım.

Toyota C-HR

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir