Volkswagen Atlas 2017’ye giriş yapıyor.

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 657

Volkswagen Atlas ismiyle SUV sekmentine yeni bir nefesle giriyor. Volkswagen’in 2017 yılında satışa çıkaracağını duydurduğu Volkswagen Atlas ortaya çıkan dizel skandalı sonrasında Volkswagen’in SUVU 2017’ye giriş yapıyor. Tam 7 koltuklu olarak karşımıza çıkacak bu SUV için şimdiden heyecan verici bekleyiş başladı.

Görsel olarak yeni nesil Volkswagen modelleriyle aynı yüzü yaşıyan yeni SUV 2013 yılında Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan CrossBlue Concept isimli konsept araca büyük oranda benziyor. Aracın öncelikli olarak Amerika’da satışa çıkacağı biliniyor. İç mekan tasarımının da güncel Volkswagen modellerinden farklı olması beklenmiyor. Kaputun altına bakacak olursak 238 beygir güce sahip 2 litrelik turbo motor ve 280 beygirlik 3.6 litrelik VR6 motor seçenekleriyle satışa çıkacak. Atlas’ta sadece VR6 motor seçeneğinde 4 çeker opsiyonu bulunacak ve araç yalnızca benzinli motor seçeneğiyle gelecek ve dizel alternatifi bulunmayacak.

Volkswagen Atlas’ın fiyatı ve yakıt tüketimi hakkında henüz bir açıklama yapmadı, gelişmelere göre her zamanki gibi buradan dizi bilgilendireceğiz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir