Ford C Max Dizel Otomatik Seçeneği Geliyor.

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 688

Ford C Max Dizel otomatik özellikle geniş ailelerin tercih ettiği geniş iç hacmiyle öne çıkan bir araç.
Aracın iki farklı kasa yapısı bulunuyor. 5 kişilik yeni Ford C MAX ve 5-7 Kişilik Grand C MAX.
Araç üzerinde şu ana kadar iki farklı opsiyon bulunuyordu. 1,5 ve 1,6 benzinli ve dizel opsiyonu bulunan Yeni Ford C-MAX artık 1,5 Dizel Motor PowerShift otomotik vites seçeneğiyle Türkiye Pazarına girmeye hazırlanıyor.

Ford C Max Dizel Otomotik Vites Yakıt Değerleri

Yeni Ford C-MAX, dizel otomatik versiyonuyla 100 KM’de ortalama olarak 4,2 LT’lik bir yakıt değeriyle karşımızı çıkacak. Sınıfı açısından emsallerle değerlendirildiğinde yakıt seviyesi hite küçümsenecek türden değil.

Akıllı Bagaj kapağı aracı ön plana çıkarıyor

.
cmaxbagaj
Anahtarın cebinizde olması şartıyla; elleriniz yüklü bir şekilde aracın başına geldiğinizde eğer ayağınızı tamponun altına uzatırsanız bagaj otomatikman kendiliğinden açılıyor ve ekinizdeki yükleri yere bırakmadan bagaja rahat bir şekilde yerleştirebiliyorsunuz.

Park etmek artık daha da kolay

Ford C Max Dizel otomatik Park Sistemi, içine paralel bir şekilde park edebilme özelliğide eklenmiş. Siz dikey veya paralel park tercihinizi yapıyorsunuz ve sistem önce sizin için uygun park alanını ayarlıyor, sonra da sizin için gerekli direksiyon manevralarını kendisi yapıyor. Siz sadece sistemin size verdiği görsel ve sesli komutlar ile frene ve gaza basıp, vites değiştiriyorsunuz. Otomatik Park Sistemi’nin bir diğer yeni özelliği olarak Paralel Park Çıkış Yardımı özelliği eklenmiş bu özellik sayesinde en dar alanlardan çıkmanıza yardımcı oluyor.

Kör Nokta Uyarı Sistemi

Kör Nokta Uyarı Sistemi’ne ilave olarak gelen Çapraz Trafik Uyarı Sistemi sayesinde dikey park edilmiş araç ile park yerinden geri geri çıkarken, arka sağ veya soldan gelen bir araç olması durumunda sistem sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.

Daha kolay geri vites
Bariyerler, variller, kaldırımlar… Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

Akıllı farlar
Yeni Ford C MAX’de opsiyonel olarak sunulan Dinamik Ön Far Sistemine sahip Bi-Xenon farlar, ışığın açısını ve hüzmesini yol ve hava koşullarına göre ayarlayarak sürüş koşullarına en uygun aydınlatmayı sağlar. Sistem, şehir içi, kırsal yol, otoban, yağmur veya sis koşullarında en rahat sürüşü sağlayacak far modları arasında yumuşak bir geçiş gerçekleştirirken virajlı yollarda da adaptif aydınlatma sağlar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir