Yeni Koleos 2016 Pekin’de Sahne Aldı

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 854

Yeni Koleos 2016 Pekin’de yüzünü gösterdi. 2016 Pekin Otomobil fuarında kendini gösteren Yeni Koleos 2016 ilk izlenim olarak Renault’un son dönevde SUV sınıfta önemli bir adım atmasını sağlayan Kadjar’ı andırdı.

Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker tarafından geliştirilen Renault tasarım stratejisini yansıtan araç, sağlamlık ve macera ruhunu temsil eden “Explore (keşfet)” tasarım unsuru ile özdeşleştiriliyor. Renault tasarımcılarının, yeni Koleos’un güçlü ve kaslı hatlarını tasarlarken bu yaklaşımdan esinlendiği belirtiliyor

KULLANICI DOSTU 4X4 TEKNOLOJİSİ

Açıklamaya göre, yeni Koleos’un ALL MODE 4×4-i teknolojisi, sahip olduğu özellikleri, Renault Nissan İttifakı’nın dünya çapında kullanılan milyonlarca aracında kanıtlandı. Aracın 4×4 vites kutusu aynı zamanda savrulma ve yoldan çıkmaları dengeleyerek ve zorlu koşullarda tutuşu iyileştirerek artırılmış güvenlik ile birlikte dengeyi de sağlıyor. Farklı pazarların ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere yeniKoleos’un iki tekerlekten çekişli versiyonu da satışa sunulacak.

Yeni Koleos ve Talisman’ın dış tasarımı aynı tasarımcı Alexis Martot’nun liderliğindeki takımla paralel biçimde tasarlandı. YeniKoleos, geniş bir krom ızgaranın ortasında yükselen Renault logosuna sahip ön tasarımı ile firmanın üst düzey otomobili olarak ön plana çıkıyor.

2 bin 710 milimetrelik dingil mesafesi ve 4 bin 670 milimetrelik toplam uzunluk, sınıfının en uzunları arasında yer alan yeni KOLEOS’un D-segmenti SUV otomobili olarak geniş iç mekan alanı sunmasına imkan tanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, şunları kaydetti:

Yeni Koleos, Renault ürün gamının 2012 yılında yeni Clio ile başlayan tasarım rönesansını tamamlıyor. Bir tasarımcı olarak, sadece zarif olmakla kalmayıp aynı zamanda modern ve dinamik bir SUV geliştirmeyi arzuladık. Bu hedefimize ulaşabilmek için genelde SUV araçlarla özdeşleştirilen belirli özellikleri doğrudan kullanmak istemedik.

Bunun yerine, güçlü, yatay çizgiler, kaslı çamurluklar ve yerden yüksekliği sayesinde segmentin bilinen yönlerini vurgulamayı tercih ettik. Sonuç olarak da yeni Koleos içsel bir gücü yayıyor. Onun her santimetresi tam bir SUV ve her ayrıntısı tam bir Renault.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir