Yeni Nissan Micra iddialı geliyor.

Genel Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 684

Yeni Nissan Micra B segmentindeki zorlu HB savaşında kendine yer arayacak. 2017 yılında satışı çıkacağı bildirilen Yeni Nissan Micra ‘nın ilk görüntülerine ulaşmaya başardık. Micra’nın bildiğiniz gibi daha öncedeki 2 tasarımı mevcut. Fakat bundan önceki kasaların çok tutulduğunu söyleyemeyiz. Kişisel fikrim boyut ve özellik olarak pazarın oldukça gerisinda kalması nedeniyle diğer iki kasayla çok tutunamadı. Fakat 3. kasayla bu sefer pazarda kendilerine yer edinmeye çalışıyorlar.

Yeni Nissan Micra

Cenevre otomobil fuarından konuyla geçen yıl bir açıklama yapan Nissan’ın Başkan Yardımcısı Trevor Mann iç kabindeki kalite eleştrilerini kabul etmiş, yeni tasarımda bu alanda herkesi mutlu edeceklerini açıklamıştı.Mann’ın açıklaması şu şekilde: “Kalitenin düşük algılanmasından Hindistan’ı sorumlu tutamayız. Üretimi belirleyen insanları suçlamalısınız. Micra’nın iç kabin kalitesinin olumsuz eleştiriler almasının sebebi Hindistan’da üretilmiş olması değil. Eleştirileri dinledik ve bunun etkilerini yeni modelde açıkça görebileceksiniz. Sunderland’e gelirsek, burası her zaman esneklik için tasarlanmış bir fabrika. Micra modelini de üretebilir”.

Mann bunun dışında Micra’nın yeni neslinin boyut olarak daha büyük olacağını, bunun da yeni, daha ufak bir Nissan şehir otomobili için yer açacağını ifade etti ancak bu segmentin Avrupa’da çok büyük satış rakamları olmadığını, böyle bir modelin fizibilitesi üzerinde halen çalıştıklarını aktardı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir