Yeni Opel Zafira üretimine başlandı.

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 596

Yeni Opel Zafira bekleyenlerini artık daha fazla bekletmiyor. Opel’în SUV sınıfındaki temsilcisi yep yeni tasarımı ve gelişen teknolojisiyle otomobil sevenlerin beğenisine sunuluyor.  Alamanya’nın Rüsselsheim şehrinde yer alan üretim fabrikasında artık banttan inmeye başladı.

 

 

 

 

 

 

Opel Zafira

Opel Zafira

 

Yeni Opek Zafira’da selefindeki bumerang şeklindeki ön farların yerini, kardeşi Astra’dan izler taşıyan güncel LED destekli farlar alıyor. Profil ve arkadan bakıldığında ise ciddi farklılıkları olmadığı görülüyor.Yeni Zafira’da radar tabanlı cruise kontrol sistemi kullanılırken, aracın multimedya sistemi Android Auto ve Apple Carplay ile çalışabilen wi-fi desteğe sahip.

.zafira-ic

Opel Zafira, sınıfındaki Volkswagen Touran ve Citroen C4 Picasso gibi önemli rakiplerine karşı yeni nesli ile önemli bir duruşla boy gösterecek.

Zafira Tourer’da kullanılmaya başlayan ve Opel Türkiye içinde önemli bir motor olan yeni 1.6 litrelik dizel CDTI motor, 3500 devirde 136 hp güç ve 2000 devirde 320 Nm tork üretiyor. Euro 6 emisyon normlarını şimdiden karşılayabilen güçlü motor Zafira Tourer’da sadece 6 ileri oranlı manuel şanzıman ile birlikte sunuluyor. Silindir çapı 79.7 mm ve stroku 80.1 mm olan motor 1598 cc hacme sahip. 16.5’lik sıkıştırma oranı ile litre başına ürettiği 85 hp değeri ile göz dolduran motor 1728 kg ağırlığa sahip Zafira Tourer’ın 0’dan 100 km/s hıza 11.2 saniyede ulaşmasını sağlıyor. 190 km/s hıza çıkabilen Zafira Tourer 1.6 CDTI, 100 km’lik mesafede, şehir içinde 4.6 litre, şehir dışında 3.8 litre ve ortalamada 4.1 litre yakıt tüketiyor. Manuel şanzımanlı Zafira Tourer 1.6 CDTI’nin ortalama karbondioksit emisyon değeri ise 109 gr/km.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir