Yeni Renault KOLEOS

Yeni Araçlar Hakan YÜCEL Okunma Sayısı : 758

Yeni Renault KOLEOS SUV satışlarının ülkemizde oldukça artmasının etkisiyle köklü markası Koleos’u yenileyerek otomobil sevenlerin karşısına çıkarma hazırlığında.Yeni KOLEOS D-segmenti bir SUV’dan beklenen her şeyi sunuyor:
Güçlü, kaslı dış hatlar, Eşsiz, dört tekerlekten çekiş teknolojisi, 210mm’li zemin yüksekliği sayesinde her türlü arazide sürüş kabiliyeti.

Yepyeni Özellik Ayrıca know-how’ı Yeni Renault KOLEOS’la karşımıza çıkıyor :

Özellikle her tür arazide kullanıma sunulan araçların aksine, Renault Koleos’ta eller serbest kart sistemi, ön ve arka park sensoru, çift bölgeli otomatik klima gibi çok sayıda konfor donanımı bulunuyor.

Renault Koleos, şehir içinde, otoyolda ve off-road kullanımda sürücüye konfor sunan tamamen otomatik 4×4 aktarma sistemine sahip. Koleos’un ön kısmında iki hava girişiyle çevrelenen logo ve özellikle eliptik xenon ampuller ve ilave viraj modülleri ile modern çizimli farlar yer alıyor. Renault Koleos’un görüntüsü, yerden yüksekliği ve otomobilin verdiği sağlamlık izlenimini güçlendiren geniş çamurluklarıyla, 4×4 dünyasına ait olduğunu gösteriyor.

Ergonomik torpido paneli ve kumandaları ile sürücünün araçtaki çeşitli donanımlara süratle alışmasını ve etkin şekilde kullanılabilmesini sağlıyor. Koleos, sessizlik, geniş oturma alanı, çift bölümlü otomatik klima sistemi, yol şartları ne olursa olsun yüksek konfor düzeyi başta olmak üzere sayısız standart özellikleriyle dikkat çekiyor. Renault uzun zamandan beri ürün gamında pazarın en büyük panoramik açılır tavanlarını sunuyor.

Müzik eşliğinde yolculuklar için, Renault Koleos’un üst gam sürümlerinde Bose tarafından geliştirilen bir ses sistem yer alıyor. İç mekânda sağlanan hi-fi ses kalitesi, radyo, MP3 uyumlu 6’lı CD charger veya ön konsoldan jack priz bağlantılı iPod türünde bir harici kaynaktan seçilen müziğin en iyi şekilde dinlenmesine olanak veriyor.

Türkiye’de Yeni Koleos Touch ve Icon olmak üzere 2 ekipman seviyesi ve 2 dizel motor seçeneği (1.6dCi 130bg-manuel & X-tronic otomatik / 2.0dCi 175bg X-tronic otomatik) ile pazara sunuluyor.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: “Koleos’un dahil olduğu D SUV segmenti Türkiye pazarında en dinamik segmentlerden biri. 2016 Haziran rakamları itibariyle D SUV segmenti toplam binek pazarının yüzde 3,5’unu, D segmentinin ise yüzde 24’ünü temsil ediyor. Bu rakamların geçtiğimiz yıl yüzde 2 (toplam binek içinde) ve yüzde 18 (D segmenti içinde) olduğunu hatırladığımızda segmentin gelişim ve dinamizm trendi de açıkça ortaya çıkıyor. Son 3 yılda 3 katı büyüme gerçekleştirmiş D SUV segmentinde markalar, amiral gemisi prestijli modelleri ile rekabet ediyorlar. Yeni Koleos ile D SUV segmentine iddialı bir geri dönüş gerçekleştiriyoruz. İmaj olarak markamıza önemli katkı sağlayacak ayrıca premium segment gamını tamamlıyor. Yeni Koleos’un fiyatını ise satışa sunacağımız 2016 son çeyrekte açıklayacağız.” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakan YÜCEL {Hakan YÜCEL}

Otomobil tutkunu, bilgini, alimi..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir